Zaznacz stronę

Grubość skrzydła

41 mm

Zamki

pojedynczy,
jednopunktowy

Współczynnik przenikania ciepła

1,9 W/(m2*K)

Wymiary zewnętrzne

2052x778, 2052x878, 2052x978, 2052x1078

Drzwi zewnętrzne techniczne

RT01

BUDOWA MODELU RT01

A) Płyta termoizolacyjna (EPS)
B) Blacha stalowa 0,5 mm – ocynkowana (lakierowana)
C) Profil ościeżnicy – stalowy N125
D) Próg stalowy (próg montażowy)

SPECYFIKACJA MODELU RT01

– Wymiary zewnętrzne: 2052×778, 2052×878, 2052×978, 2052×1078
– Grubość blachy: (ościeżnica/skrzydło) – 1,2 mm / 0,5 mm
– Grubość skrzydła: 41 mm
– Materiał: malowana blacha stalowa
– Wypełnienie: spieniony polistyren
– Zamek: pojedynczy, jednopunktowy
– Zawiasy: 2 zawiasy, kąt otwarcia 180°
– Uszczelki: główna wklejana.
– Wizjer: brak
– Kolory: ocynk (TEO5), biały (TEB4), brązowy (TEB6), antracyt (TEA3)
– Okucia: klamka z kluczem

Grubość skrzydła

41 mm

Zamki

pojedynczy,
jednopunktowy

Współczynnik przenikania ciepła

1,9 W/(m2*K)

Wymiary zewnętrzne

1995x692, 1995x792, 1995x892, 1995x992

Linia: Techniczne

RT02 UNI - OPIS SYSTEMU

Drzwi o grubości 41 mm wykonane są z malowanej blachy stalowej. Wypełnienie
drzwi stanowi płyta z polistyrenu spienionego. Drzwi wyposażone są w zamek pojedynczy,
jednopunktowy oraz w dwa zawiasy regulowane. W drzwiach zastosowano
uszczelkę umieszczoną w ościeżnicy.

Dostępne kolory:
– biały (TEB4),
– brązowy (TEB6),
– antracyt (TEA3)

BUDOWA MODELU RT02 UNI

A) Płyta termoizolacyjna (EPS)
B) Blacha stalowa 0,5 mm – ocynkowana (lakierowana)
C) Profil ościeżnicy – stalowy N111
D) Profil naprożowo-progowy
E) Blacha montażowa (kotwiąca)

SPECYFIKACJA MODELU RT02 UNI

– Wymiary zewnętrzne: 1995×692, 1995×792, 1995×892, 1995×992
– Grubość blachy: (ościeżnica/skrzydło) – 1,2 mm / 0,5 mm
– Grubość skrzydła: 41 mm
– Materiał: malowana blacha stalowa
– Wypełnienie: spieniony polistyren
– Zamek: pojedynczy, jednopunktowy
– Zawiasy: 2 zawiasy, kąt otwarcia 180°
– Uszczelki: główna wklejana.
– Wizjer: brak
– Kolory: biały (TEB4), brązowy (TEB6), antracyt (TEA3)
– Okucia: klamka z kluczem

Drzwi zewnętrzne techniczne – zadbaj o solidne zabezpieczenie swojego domu

Udało Ci się wybrać drzwi wejściowe do domu. Dzięki temu wiesz już, że każdy element konstrukcji domu, w tym również drzwi, nie powinien jedynie ładnie wyglądać, ale również powinien spełniać szereg określonych funkcji. Dlatego mamy do Ciebie bardzo ważne pytanie. Czy również do wyboru drzwi technicznych przykładasz taką samą wagę jak do wejściowych? Jeśli nie, to od razu zachęcamy Cię do przeczytania naszego wpisu. Wybór drzwi technicznych ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli stanowią one barierę między domownikami a pomieszczeniami gospodarczymi, takimi jak np. piwnica czy garaż. Warto zauważyć, że drzwi techniczne mogą też stanowić dodatkowe wejście do domu. Dlatego z całą stanowczością stwierdzamy, że najlepiej zacząć od porównania produktów, a następnie wyboru modelu drzwi, który w najwyższym stopniu będzie spełniał Twoje oczekiwania. W ofercie naszego sklepu – O.K.DOORS znajdziesz właśnie między innymi drzwi zewnętrzne techniczne, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania. Użyte przy produkcji wysokogatunkowe materiały zapewniają nie tylko wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale również doskonałe parametry techniczne, takie jak termoizolacja. Co więcej, zapewniają bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa.

Drzwi gospodarcze – zadbaj o to, aby solidnością doganiały drzwi wejściowe

Jak już wspominaliśmy, drzwi gospodarcze, do pomieszczeń technicznych, spełniają bardzo ważną funkcję. Zresztą porównać ja można do tej, którą spełniają też drzwi wejściowe. Dlaczego? Ponieważ niezależnie o który rodzaj drzwi chodzi, najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa Tobie, Twojej rodzinie oraz całemu Twojemu dobytkowi. Drzwi techniczne powinny więc odznaczać się bardzo dobrą jakością materiałów, które zostały użyte przy produkcji, wytrzymałością oraz solidnością. Co więcej, powinny się wyróżniać wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Drzwi zewnętrzne techniczne – jakie wybrać i na co zwracać uwagę?

Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz jakie materiały budowlane kupić, czy chcesz wymienić stare drzwi gospodarcze na nowe, warto dobrze przejrzeć znajdujące się na rynku oferty. Firma O.K.DOORS zapewnia, że w jej sklepie dostępne są drzwi gospodarcze, które będą spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Modele, które znajdują się w sprzedaży znajdą zastosowanie, chociażby w takich pomieszczeniach jak strych, garaż i kotłownia. A także spiżarnia oraz piwnica. W zależności od Twoich oczekiwań i wymagań w ofercie sklepu znajdziesz drzwi, których wymiary zewnętrzne oscylują w granicach: drzwi techniczne RT01 – 2052×778, 2052×878, 2052×978, 2052×1078 lub drzwi techniczne RT02 UNI – 1995×692, 1995×792, 1995×892, 1995×992. Oba modele wykonane są z malowanej blachy stalowej. Dostępne w różnych kolorach.

Izolacja akustyczna i termiczna – na to zwróć szczególną uwagę

Drzwi techniczne nie jest wcale łatwo wybrać. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, aby spełniały swoją funkcję w 100%. Oprócz tego, że warto zwracać uwagę na jakość wykonania oraz sposób wykończenia – drzwi wszak powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym np. na zarysowania, powinny cechować się oryginalnym designem. W dodatku takim, który będzie pasował do elewacji budynku lub wnętrza domu – w zależności od tego, gdzie potrzebujesz je umieścić. To jednak jeszcze nie wszystko. Wśród parametrów technicznych, które warto wziąć pod uwagę, jest na przykład jeszcze izolacja termalna. Zastanawiasz się zapewne dlaczego. I na pierwszy rzut oka wydaje Ci się, że nie ma to większego sensu. Nic jednak bardziej mylnego. Często w takich pomieszczeniach jak garaż czy spiżarnia nie montuje się ogrzewania. Oznacza to, że pomieszczenia te mogą przyczyniać się do wychładzania innych pomieszczeń. Ma to wpływ nie tylko na Twój komfort i wygodę użytkowania powierzchni mieszkalnej, ale również na wzrost kosztów ogrzewania. Dlatego właśnie wybór drzwi gospodarczych, które będą charakteryzować się dobrą izolacją termalną, jest tak ważny. Dostępne w sklepie O.K.DOORS drzwi techniczne wypełniane są spienionym polistyrenem.

Zaraz obok izolacji termicznej, warto zwrócić uwagę na izolację akustyczną. I tutaj też możesz zastanawiać się, po co drzwi techniczne z izolacją akustyczną, przecież w spiżarni nie będzie głośno i nie trzeba kierować się takimi parametrami. Przyznasz, że sytuacja jednak zmienia się, gdy w grę wchodzi takie pomieszczenie jak kotlownia – gdzie zwłaszcza w sezonie grzewczym dzień i noc słychać jak kocioł pracuje, lub w przypadku drzwi prowadzących do garażu. Izolacja akustyczna nie dość, że wytłumi dźwięki pracującego silnika samochodu, to jeszcze zabezpieczy wnętrze domu, przed spalinami. W tym przypadku ogromne znaczenie ma wypełnienie środka drzwi. Jednak nie tylko. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jakość zastosowanych uszczelek oraz montaż drzwi.

Drzwi przeciwpożarowe – w trosce o bezpieczeństwo Twoje i Twojego majątku

Oprócz wyżej wymienionych parametrów i zalet, drzwi techniczne powinny jeszcze wykazywać się bardzo dobrą ochroną przeciwpożarową. Jak to sprawdzić? Ważne są klasy odporności ogniowej – EI15, EI30 bądź EI60. Liczby, które znajdują się zaraz za frazą „EI” wskazują, ile czasu, a dokładniej mówiąc, ile minut drzwi będą chronić pozostałe pomieszczenia przed dostaniem się do nich ognia. To są właśnie najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając drzwi przeciwpożarowe. 

Estetyka też jest ważna – sortuj wg kolorów

Ostatnią rzeczą – choć wcale nie najmniej ważną – jest aspekt wizualny drzwi. Oczywiście, nie da się ukryć, że zwłaszcza kwestie bezpieczeństwa powinny przy wyborze drzwi odgrywać główną rolę, to jednak dopasowanie wizualne drzwi do pomieszczenia lub elewacji również ma ogromne znaczenie. Drzwi techniczne O.K.DOORS. są dowodem na to, że tego rodzaju drzwi nie ograniczają się już wyłącznie do banalnego szarego koloru bez wyrazu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz, chociażby takie kolory jak ocynk, biały, brązowy i antracyt. Dzięki temu możesz je dopasować kolorystycznie do takich elementów jak np. brama garażowa lub okna. Dzięki temu wszystkie elementy tworzą spójną całość i dodają atrakcyjności. Oczywiście ważna jest również strona otwierania takich drzwi, ponieważ niektóre pomieszczenia mogą być ograniczone i źle dobrane drzwi zewnętrzne mogą jedynie spowodować problem.  

Materiały budowlane – czyli drzwi gospodarcze w różnych kolorach

Jak możesz zobaczyć na przykładzie drzwi technicznych dostępnych w sklepie O.K.DOORS, bezpieczeństwo nie musi bezpośrednio wiązać się z niezbyt atrakcyjnym wyglądem. Dlatego właśnie prezentujemy Ci drzwi, które są zróżnicowane pod względem kolorystycznym. Jak się mogłeś przekonać, skrzydło techniczne wcale nie musi charakteryzować się surową, stalową i toporną estetyką. Dziś drzwi techniczne mogą pięknie współgrać z elewacją lub wykończeniem budynku. A jednocześnie mogą chronić przed pożarem, włamywaczami, hałasem oraz utratą ciepła. Wszystko to ma ogromne znaczenie. Dlatego w kategorii drzwi techniczne znajdziesz produkty, które wyróżniają się ciekawym designem i doskonałą jakością. Zapraszamy do skorzystania z oferty na drzwi techniczne O.K.DOORS. Dostępne są modele RT01 oraz RT02 UNI w korzystnych cenach.