Drzwi zewnętrzne techniczne

Drzwi zewnętrzne techniczne do każdego domu i firmy

Solidne i wykonane z wytrzymałych materiałów drzwi antywłamaniowe zewnętrzne to niezastąpiony element wyposażenia domu czy firmy. Z nimi zyskasz nie tylko element dekoracyjny budynku, ale przede wszystkim dobrą ochronę. Odpowiada za to ogromna funkcjonalność tego dodatku. Dlatego, jeśli szukasz drzwi zewnętrznych do zadań specjalnych, to u nas na pewno je znajdziesz. Tym bardziej że możesz je wykorzystać nie tylko w domu czy budynku wielorodzinnym, ale również w firmie lub zakładzie produkcyjnym. Po prostu zawsze tam, gdzie zależy Ci na ochronie przed złodziejami. Wystarczy, że zdecydujesz się na dopasowane drzwi zewnętrzne techniczne, a z pewnością będziesz spać spokojniej.

Gdzie można wykorzystać drzwi zewnętrzne antywłamaniowe?

Wynajmujesz lokal, remontujesz dom, a może budujesz siedzibę firmy? W każdym z tych przypadków musisz zadbać o ochronę dobytku, co zapewniają drzwi zewnętrzne wejściowe techniczne. W końcu to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego obiektu. Możesz je nawet zamontować w piwnicy, garażu lub w innych pomieszczeniach użytkowych. Tak naprawdę ich zastosowanie jest jeszcze szersze. Jeśli mają właściwości przeciwpożarowe, to powinny znajdować się w każdym większym lokalu. Dzięki temu stanowią dodatkową ochronę przed ogniem. Sprawdź, gdzie jeszcze przydadzą się nasze zewnętrzne drzwi techniczne!

 • Magazynach i schowkach,
 • Budynkach przemysłowych,
 • Lokalach użyteczności publicznej,
 • Stołówkach,
 • Piwnicach, suszarniach i wózkowniach,
 • Pomieszczeniach socjalnych,
 • Na klatce schodowej,
 • Zapleczach,
 • Laboratoriach,
 • Warsztacie i budynkach gospodarczych,
 • Domach – szczególnie wtedy, gdy pełnią funkcję dodatkowego wejścia i oddzielają strefę mieszkalną od pomieszczeń gospodarczych, kotłowni czy spiżarni,
 • Punktach usługowych i handlowych.

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, więc te drzwi z izolacją akustyczną, funkcją przeciwpożarową i antywłamaniową możesz zamontować wszędzie tam, gdzie chcesz zyskać większe bezpieczeństwo. Ich wysoka jakość i mocny materiał Ci to zapewniają!

Jakie właściwości mają drzwi zewnętrzne techniczne?

Ochrona przed włamaniami

Specjalna budowa oraz zastosowane materiały sprawiają, że drzwi zewnętrzne antywłamaniowe stanowią naprawdę skuteczną ochronę przed złodziejami czy wandalami. Właśnie dlatego mają tylko jeden zamek. Jednocześnie są wykonane z solidnego i ciężkiego tworzywa – połączenia płyty termoizolacyjnej ze stalową blachą. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego zmniejsza się ryzyko ich wyważenia.

Drzwi antywłamaniowe zewnętrzne są też pozbawione przeszkleń, ponieważ to właśnie one bardzo często stanowią jeden z najsłabszych punktów. W związku z tych zyskasz jeszcze lepszą ochronę, gdy zdecydujesz się na te profesjonalne, a przy tym wyjątkowo trwałe drzwi techniczne bez okien. W ten sposób nie musisz obawiać się tego, że przeszklenia zostaną stłuczone, co umożliwiłoby wtargnięcie do pomieszczenia.

Właściwości termoizolacyjne

Skuteczna ochrona przed ciepłem jest bardzo ważna, dlatego kluczowe znaczenie mają odpowiednie drzwi zewnętrzne do domu. Z ich pomocą wiatr czy niska temperatura nie będą miały wpływu na komfort, osób korzystających z poszczególnych pomieszczeń. Nasze drzwi zewnętrzne techniczne stanowią skuteczną zaporę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ponieważ mają warstwę termoizolacyjną między stalowymi blachami. Właśnie z tego powodu tak dobrze sprawdzą się nie tylko do oddzielenia strefy mieszkalnej od pomieszczeń gospodarczych. Warto też je zamontować przy wejściu do garażu, piwnicy oraz kotłowni. Po prostu wszędzie tam, gdzie chcesz utrzymać nieco wyższą temperaturę, a jednocześnie nie stosujesz tam ogrzewania.

Izolacja akustyczna

Warsztaty, kotłownie, magazyny, garaże i hale produkcyjne – w każdym z tych miejsc panuje spory hałas. Ten harmider może wpływać negatywnie na odczucia klientów, pracowników lub domowników. Dlatego tak przydatne są drzwi z izolacją akustyczną. W tym przypadku znów ogromne znaczenie ma ich budowa, czyli połączenie stali z dodatkową izolacją. Poza tym takie techniczne drzwi nie mają słabych punktów w postaci ozdobników, które zmniejszyłoby ich grubość w niektórych miejscach. Dodatkową ochronę przed hałasem stanowi stalowy próg i wykorzystywany profil ościeżnicy. Z ich pomocą zyskujesz wyjątkowo skuteczne drzwi z izolacją akustyczną, co zwiększy koncentrację, uprzyjemni pracę, a do tego zapewni wysoki komfort podczas wykonywania codziennych czynności.

Oprócz tego izolacja akustyczna tych drzwi sprawi, że hałas nie tylko nie przedostanie się w głąb budynku bądź na zewnątrz. W ten sposób nie wpłyniesz negatywnie na środowisko naturalne, co jest ważne, jeśli dom czy firma, znajdują się w pobliżu lasu, pola oraz łąki. Dodatkowo zyskasz aprobatę sąsiadów oraz innych lokali mieszkalnych i użytkowych.

Skuteczna ochrona przeciwpożarowa

Niektóre pomieszczenia lub wykonywane prace wymagają wykorzystania naprawdę specyficznej ochrony i w takich przypadkach drzwi aluminiowe zewnętrzne nie będą się nadawać. Wówczas najczęściej przydają się drzwi zewnętrzne techniczne o charakterze przeciwpożarowym. Ich budowa jest jeszcze bardziej przemyślana, ponieważ są wykonane ze stali, która ma za zadanie zatrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Tym samym zabezpiecza drogą infrastrukturę, pracowników oraz pozostałe pomieszczenia. Dzięki temu pożar nie będzie się rozwijał, zdąży zareagować system przeciwpożarowy, a Ty zawiadomisz odpowiednie służby. To właśnie takie detale, jak odpowiednie drzwi mogą uratować ludzkie życie i skutecznie zmniejszyć straty materialne.

Właśnie ze względu na właściwości przeciwpożarowe te drzwi techniczne bardzo często są montowane w kotłowniach i miejscach, gdzie dochodzi do zaprószenia ognia. Dobrym rozwiązaniem będzie również dodanie ich w pomieszczeniach z łatwopalnymi przedmiotami, substancjami lub obok maszyn, generujących dużo ciepła.

Zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne wejściowe są przeciwpożarowe? Bardzo łatwo sprawdzisz, czy mają właściwości ognioodporne, ponieważ takie modele zazwyczaj są oznaczone literami EI – ten symbol oznacza poziom szczelności, a liczby, które znajdują się tuż obok, określają czas w minutach.

Ciekawy wygląd

Chcesz, żeby drzwi zewnętrzne techniczne maksymalnie dopasowały się do otoczenia, elewacji budynku oraz pomieszczeń, które znajdują się za nimi? W takim razie zwróć uwagę na ciekawy wygląd, jaki mogą przybrać te modele. Choć mają prostą budowę i są pozbawione przeszkleń, to i tak bardzo dobrze się prezentują. W końcu zapewniamy drzwi pokryte specjalną folią dekoracyjną. Dzięki temu możesz nieco ocieplić ich styl, a przede wszystkim poprawić walory estetyczne całego budynku. U nas do wyboru masz kilka ciekawych rozwiązań. Szczególnie warto zwrócić uwagę na brązowy kolor, ponieważ jest dość tradycyjny, a przy tym łatwy w pielęgnacji, co jest tak ważne, jeśli drzwi mają prowadzić do kotłowni czy magazynu. Zależy Ci na czymś bardziej nowoczesnym? W takim razie zdecyduj się na drzwi zewnętrzne nowoczesne antracytowe lub białe modele.

Warto zaznaczyć, że drzwi nie posiadają wizjerów i innych zdobień, ponieważ te elementy mogłyby negatywnie wpływać na ich funkcjonalność. Jednocześnie kolorowe folie sprawiają, że ich design jest mniej surowy. Dlatego nadają się do tak wielu budynków – zarówno tych mieszkalnych, jak i produkcyjnych czy lokali użytku publicznego.

Jakie rozmiary mają drzwi zewnętrzne techniczne?

U nas znajdziesz drzwi antywłamaniowe zewnętrzne w naprawdę różnych wymiarach, co znacznie ułatwi Ci dopasowanie ich do Twoich potrzeb czy po prostu do właściwości danego pomieszczenia. Poza tym możesz zdecydować się na model, dostosowany do otworów drzwiowych. Przekonaj się, jakie wymiary zazwyczaj są wybierane!

 • Techniczne drzwi zewnętrzne 70 – taki rozmiar jest przede wszystkim wybierany do modeli wewnętrznych. Jeśli jednak zależy Ci na wąskich drzwiach zewnętrznych, to warianty 70 sprawdzą się jako wejście do garażu, boczne wyjście z posesji lub do połączenia strefy mieszkalnej z pomieszczeniami gospodarczymi. W magazynach oraz obiektach przemysłowych dość rzadko są stosowane drzwi zewnętrzne 70.
 • Techniczne drzwi zewnętrzne 80 – dużo popularniejszym rozmiarem drzwi technicznych są 80. Przede wszystkim dlatego, że zachowują odpowiedni balans między szerokością a dobrym wyglądem. Zazwyczaj są montowane w halach produkcyjnych i często odwiedzanych magazynach. Możesz też wybrać je do domu – jako wejście do piwnicy i warsztatu.

Techniczne drzwi zewnętrzne 90 – takie modele są bardzo szerokie, dzięki czemu umożliwiają bezproblemowe transportowanie towarów, co na pewno przyda się w magazynach, halach produkcyjnych, warsztatach, pralniach czy suszarniach. Bardzo często takie drzwi zewnętrzne są też stosowane jako wyjście ewakuacyjne w miejscach, skupiających spore grupy ludzi.

Z jakich materiałów wykonane są drzwi zewnętrzne wejściowe?

Nie tylko rozmiar i wygląd mają znaczenie podczas wyboru technicznych drzwi zewnętrznych. Koniecznie zwróć też uwagę na ich budowę, a szczególnie na wykorzystane materiały. W końcu to właśnie one wpływają na ich trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, ogień czy po prostu łatwość w utrzymaniu czystości. Właśnie to zapewnia malowana blacha stalowa, a właściwie jej dwie warstwy – pomiędzy nimi znajduje się dodatkowe wypełnienie, zapewniające izolację termiczną i akustyczną. U nas najczęściej stosowany jest spieniony polistyren. Te nowoczesne materiały skutecznie wygłuszają pomieszczenie, chronią przed wychłodzeniem, a do tego stanowią dobre zabezpieczenie przed ogniem oraz włamaniem. Te wszystkie cechy powodują, że można określić je drzwiami specjalistycznymi i w szczególnych okolicznościach będą lepsze, niż drzwi zewnętrzne aluminiowe.

Zwróć uwagę na to, że  drzwi zewnętrzne techniczne zostały wyposażone w zamek pojedynczy jednopunktowy oraz dwa regulowane zawiasy. Istotną funkcję pełnią uszczelki umieszczone w ościeżnicy. Z nimi nie musisz obawiać się tego, że z pomieszczenia będzie wydobywać się hałas lub zapach paliwa, rozpuszczalnika czy specyficzny aromat gorącej maszyny.

Oprócz tego wykorzystana folia dekoracyjna cechuje się sporą wytrzymałością, więc wybrany kolor będzie się jeszcze dłużej utrzymywać w niezmienionym stanie, a Ty nie musisz obawiać się odprysków czy przebarwień. Zamiast tego zyskasz drzwi zewnętrzne techniczne, wyróżniające się ogromną funkcjonalnością oraz ciekawym wyglądem.